שורשים ישוב קהילתי במשגב
דף הבית| אודות הישוב| שעות פתיחה| לוח שורשים| עסקים בישוב| ספר טלפונים| English| צור קשר
דף חירום ישובי
בעלי תפקידים
מזכירות
בית כנסת
ועדת 60+
ועדת ארכיון
ועדת חיילים
ועדת צעירים
ועדת קהילה
משחקייה
סביבה
ספורט
תרבוטף
ועד מנהל
רב מקהיל
בטחון
חגים ותרבות
חינוך
נוער
נקלטים
תכנון ובניה
ספריה
התנועה המסורתית
מנהל האתר
הודעות מועצה
קרן עזרה הדדית
English
סקר נקלטים

נעים להכיר: לארי רוזנפלד, שחוגג חגיגה משולשת

נקלטים | עדכון אחרון:  10/11/2021 06:48

אני חי ברח' אשל מעל הפעוטון, תחת פארק המשפחה בבית יעד.

איך הגעתי לשורשים

בשנה 1979 התחתנתי עם לין וידענו שרצינו לעלות ארצה. נפגשנו עם שליח עליה מטעם הסוכנות היהודית, והוא שאל אותנו מה אנחנו רוצים לעשות בארץ. ענינו שאנחנו מחפשים גרעין למושב שיתופי עם אופי של קהילה משפחתית, לא מעבר לקו הירוק, לא דתי ולא חילוני ולא מבוסס 100% על חקלאות. הופתענו מאוד כאשר השליח סיפר לנו על גרעין סוף מערב שענה על כל הדרישות והמשאלות שלנו.
נסענו ברכבת לבית של משפחת שטולמן וחשנו כאילו שאנחנו חברים שנים. היינו בשני מפגשים של הגרעין, אחד בקנדה ואחד במסצ'וסטס. החלטנו על אף שעדיין לא הכרנו את החברים בגרעין שבארץ. למי שכן הכרנו היו אנשים עם אותם ערכים שיש לנו. היינו המשפחה האחרונה שהצטרפה לגרעין כי כבר היו רוב החברים בארץ. לפי המלצת ועדת הקליטה, לין ואני עלינו למרכז קליטה בכרמיאל להתאקלם ולשפר את העברית. בינואר 1982 הגענו לשכניה, האתר הארעי של שורשים, ואנו בני 22 ו-25.

כמה מילים עלי

לפני שלין ואני נפרדנו נולדו יניב ורקפת. בשנת 1993 דבי ואני התחתנו ובתוך שלוש שנים נולדו לילך ומייקי. במהלך 40 השנים שאני חי בשורשים עסקתי במגוון רחב של עבודות והיום אני מחלק הדואר, תגבורת לשמירה בישוב, ובלוגר לחברת היי-טק.
במשך השנים הייתי חבר בוועדות תרבות, קליטה, מזכירות, היכרות, נקלטים, נוער וזקני השבט. כבר 25 שנה אני מנהל את "כרמיאל פולק קלאב" שנפגש פעם בחודש עם מיטב המוזיקה האקוסטית בסגנון בלוז, אירי, קאנטרי, שנות ה-60 ועוד, שרוב הביצועים בשפה האנגלית. נוסף לכך, אני יו"ר עמותת מועדון דוברי אנגלית כרמיאל.

מה שמשמח אותי ביותר היום זה הנחת שיש לי מארבעת ילדיי וחמשת נכדיי. פעם אמרו שיניב היה בן שלי, היום אומרים שאני האבא של יניב, וטוב לי עם זה.

כמה מילים על שורשים

מההתחלה שורשים היה יותר ממקום מגורים עבורי. מעל 10 שנים שורשים הייתה מקום מגורים, מקום עבודה, מקום רוחני, מקום לכייף ויותר מכך. שורשים הייתה מקום חלומי לגדל ילדים וכל חבר וחבר היה כמו משפחה. כישוב עם אחוז גבוה של עולים, כל פעם שלמישהו הגיעו אורחים מחו"ל הייתה חגיגה יישובית. האמת היא שהיינו כל כך רחוקים מהמרכז, שכל פעם שהגיעו קרובי משפחה של חברים ילידי הארץ, הייתה חגיגה יישובית. היום, שורשים עדיין הבית שלי. הרבה יותר מסתם מקום לגור בו, החברים עדיין כמו משפחה, לפעמים לטוב ולפעמים לרע, אבל תמיד משפחה. ללא ספק שורשים זה מקום שאני גאה לחיות בו.

אנקדוטות

שני סיפורים על היישוב שעב. 

הראשון קרה כמה חודשים אחרי שהגענו משכניה. שבת אחת שמענו הרבה רעש וקולות בכניסה לישוב. ראינו עשרות ילדים ומבוגרים מגעים משעב עם מקלות ביד. לא ידענו מה קורה והאמת היא שפחדנו קצת, עד שראינו לכל ילד היה שתיל ביד. והם הגיעו לעזור לנו לחגוג ט"ו בשבט.

הסיפור השני קרה כאשר הוריי היו בביקור והלכנו ברגל דרך הזיתים לכפר שעב. הסתובבנו קצת ונפגשנו יאסר פאעור שהכרתי דרך תכנית שורשים משגב שעב (עמותת שמ"ש). יאסר הזמין אותנו לבית שלו, פתח שולחן וכיבד אותנו כאורחים מכובדים ביותר. אמא שלי, שגדלה בארה"ב, בתמימות שאלה יאסר, "כמה זמן הוא ומשפחתו גרים בבית." כאמריקאית, היא רגילה שזוג צעיר קונה בית ראשון צנוע וכאשר המשפחה והפרנסה גדלים עוברים לבית מרווח יותר שמתאים לצרכים של המשפחה. כאשר יאסר ענה שהוא גר בבית 2,000 שנה. אמא ללא היסוס לשניה אמרה "אתה נראה 10."

אירוע

ב-13 בנובמבר 2021 כולם מוזמנים לקידוש לכבוד חגיגה משולשת: האירוסין של לילך ורותם, יום הולדת 25 של מייקי, ולבריאות של כולנו.

 

  • מזל טוב מוועדת נקלטים

 

(צילום משפחתי ע"י תום דוד)

 

תמונות מצורפות להודעה זו:

הפוך לדף בית  הוסף למועדפים
חדשות המועצה
מזכירות - עודכן ב:22/11/2021
לוח פעילויות
12/2021
« חודש הבא חודש קודם »
הוד' אחרונות בפורומים
פורומים באתר שורשים
פאב שורשים 
פורום בטיחות ובטחון 
פורום שמיטה 
פורום אתר שורשים 
פורום לחיפוש עבודה ועובדים 
אלבום תמונות